Вступ
Про це ми згадували у попередній статті та давали рекомендації щодо технік вивчення букв.
Але що робити, коли на етапі вивчення літер виникають проблеми? Найрозповсюдженішою проблемою на цьому етапі є плутання дитиною букв. Сьогодні ми про це поговоримо детальніше, а також дамо рекомендації, як можна допомогти дитині усунути цю проблему.
За якою ознакою дитина плутає літери ?
Перша ознака
Перш за все ми маємо зрозуміти, за якою ознакою дитина плутає літери. Це може бути за фонетичною ознакою — коли дитина плутає схожі за звучанням у певних словах і складах букви, наприклад: Д-Т, З-С, Б-П, Ш-С, Ц-Ч та ін. У цьому випадку допоможуть акцентовані на відповідних буквах чистомовки, які можна читати дитині, або навіть вчити з нею напам’ять. Головне слідкувати за чіткістю вимови букви, над якою працюєте. Приклад чистомовок для випадку, коли дитина плутає Ц-Ч: для букви Ц — «Ці-Ці-Ці, хто Цвірінька у яйЦі?»; для букви Ч — «Чі-Чі-Чі, дуже смаЧні калаЧі».
Друга ознака
Друга ознака, за якою дитина може плутати букви, — оптична. Це відбувається, коли для дитини букви схожі за певними рисами візуально. Зазвичай, таке може бути з буквами Е-Ш, М-Н-И, П-Л, И-Й, І-Ї, Я-К тощо. У цьому випадку допоможе малювання букви, підбір слів, що починаються на цю букву, пошук букви у виділеному фрагменті тексту і промовляння її вголос.
Якщо після кількаразового пропрацювання букв проблема не зникає, варто звернутися до логопеда. Педагоги школи швидкочитання «Prana» завжди дають таку рекомендацію, якщо виникає потреба, і можуть порадити спеціаліста поза основним напрямком з читання чи швидкочитання. У нашій школі надають свої послуги також кваліфіковані логопеди.
З якими проблемами при вивченні букв з дитиною стикаєтеся Ви? Пишіть Ваші питання, найактуальніші ми розберемо у наступних статтях.

Перші книжки для самостійного читання: як обрати?
Як обрати перші книжки для самостійного читання? Практичні поради, приклади й критерії вибору книг, які надихнуть дитину читати із задоволенням.

Книги проти гаджетів: як зробити читання конкурентним у світі екранів
Як зробити книгу привабливою для дитини в епоху екранів? Поради, приклади, ігри, ритуали — допоможемо зробити читання конкурентом гаджетів.

Читання і самостійність: як навчити дитину працювати з текстом без дорослих
Як розвинути самостійність у читанні? Поради батькам: як навчити дитину працювати з текстом без підказок, впевнено і з розумінням.

Тексти для тренування пам’яті: як правильно підібрати матеріал для дитини
Як обрати тексти для розвитку пам’яті у дитини? Поради, критерії вибору та вправи для тренування короткочасної і довготривалої пам’яті.