Вступ

Наш мозок сприймає більшість інформації зоровим способом. Щосекунди наші очі бачать безліч предметів, зображень, текстів і подій навколо нас, відправляючи ці дані до мозку, де вже відбувається сортування, сприйняття, усвідомлення і аналіз інформації. Зазвичай  ми не замислюємось, як відбувається цей процес. Але від його якості залежить те, наскільки добре ми зможемо зібрати і запам’ятати інформацію, а в подальшому проаналізувати її. Робота нашого мозку має особливість – щоб сприйняти, відсортувати, проаналізувати, а потім запам’ятати інформацію, наш мозок «знаходить схожі елементи», які розташовує у певній послідовності, формуючи масив даних. Тож чим швидше та чим більшу кількість «схожих елементів» наш мозок вміє знайти, тим повніше і глибше ми усвідомлюємо сприйняту інформацію.

Вміння знайти знайомі деталі, з яких складається інформація, і запам’ятати їх послідовність називається образним мисленням.

Образне мислення

Навіщо потрібне дитині образне мислення у сучасному світі, чим корисне для читання і сприйняття інформації?

Чому нам потрібно розвивати образне мислення? Бо від цього залежить наскільки повно, точно і детально наш мозок зможе сприйняти, відсортувати і запам’ятати інформацію. Якщо говорити про швидкочитання, то розвинуте образне мислення допоможе краще розуміти і переказувати прочитане. Глибина розуміння прочитаного є базовою характеристикою читання, тому над цим викладачі школи швидкочитання «Prana» починають працювати ще на етапі вивчення букв.

Для розвитку образного мислення

На уроках ми часто використовуємо вправу «Казка». Дитині пропонується слайд з картинками і дається завдання послідовно поєднати ці картинки між собою якоюсь дією. У результаті дитина складає свою неповторну історію. Після цього слайд з картинками закривається, а дитині пропонується пригадати послідовність картинок, що були на слайді.

Коли ми працюємо над швидкістю читання, то використовуємо вправу «Образне мислення». Дитині пропонується бланк з фігурами — кружечками, квадратиками, трикутниками – які необхідно попарно об’єднати певними елементами, щоб вийшов якийсь образ. Наприклад, якщо ми з’єднаємо два кружечки посередині лінією і домалюємо до кожного з них дужки, вийдуть окуляри.

У наступних статтях ми розповімо про те, як розвинути увагу та пам’ять. 

 

Додати до "Улюблених статей"

Схожі статті

Безкоштовна консультація

Індивідуальна Безкоштовна консультація з нашим викладачем, який допоможе розібрати питання щодо техніки читання саме вашої дитини.
Залиште заявку, ми зв’яжемось, щоб обрати зручний час для консультації з Вами.
Безкоштовна консультація