Вступ

Пам’ять – одна з найважливіших когнітивних функцій людини, на якій ґрунтується її особистість і світосприйняття. Саме завдяки пам’яті ми усвідомлюємо себе, орієнтуємося у навколишньому середовищі, взаємодіємо з іншими.

Умовно ми можемо розділити всі типи інформації, що обробляє і зберігає наш мозок, на чотири групи, а звідси витікає й класифікація типів пам’яті: моторна, емоційна, образна, словесно-логічна.

Види пам'яті

Розповімо детальніше про кожен з видів.

  • Моторна – це пам’ять на рухи чи певні механічні дії і орієнтацію у просторі. Наприклад, процес письма, ліпки, оригамі, танцю, плавання тощо.
  • Емоційна – це пам’ять на емоції і відчуття, що ми проживали за певних обставин. Наприклад, відчуття радості при зустрічі з приємною людиною.
  • Образна пам’ять спирається на інформацію, отриману органами чуттів, – зорову, нюхову, сенсорну, слухову. Наприклад, за смаком або запахом ми ідентифікуємо продукти, впізнаємо обличчя знайомих людей тощо. Цей вид пам’яті ми детальніше розбирали у статті про образне мислення.
  • Словесно-логічна – це пам’ять, яка дає нам можливість запам’ятовувати думки у формі понять. Наприклад, кажучи слово «гроза», ми маємо на увазі сукупність явищ, які утворюють значення цього слова, – дощ, блискавка, грім, вітер, хмари тощо.

На наших уроках викладачі школи швидкочитання «Prana» працюють з вашою дитиною над розвитком кожного з цих видів пам’яті.

Однією з найефективніших вправ для розвитку пам’яті є «Казка», яку ми детально розглядали в статті про образне мислення.

Також тренувати пам’ять нам допомагає вправа «Дім з привидами»: дитині пропонується за відведений час запам’ятати розташування привидів у віконечках будинку, а потім відтворити їх у себе на бланку.

Багатьом нашим учням полюбилася вправа «Меморі» – це слайд з парами однакових зображень, які розміщені у хаотичному порядку, дитині необхідно запам’ятати розташування цих зображень, а потім відтворити попарно номери за якими ховаються однакові зображення.

Улюбленою серед наших молодших учнів є вправа «Космічна колба»: на слайді в колбі послідовно з’являються зображення, які дитині потрібно запам’ятати до того, як вони зникнуть з колби, після чого у віконечках ліворуч від колби з’являються картинки, а дитині необхідно пригадати, яких з цих зображень у колбі не було.

А яка з цих вправ улюблена у вашої дитини?

Додати до "Улюблених статей"

Схожі статті

Безкоштовна консультація

Індивідуальна Безкоштовна консультація з нашим викладачем, який допоможе розібрати питання щодо техніки читання саме вашої дитини.
Залиште заявку, ми зв’яжемось, щоб обрати зручний час для консультації з Вами.
Безкоштовна консультація